خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » میلیاردها تومان رشوه و سوءاستفاده از صدها میلیون دلار ارز دولتی در پرونده «نیشکر هفت‌تپه» 

میلیاردها تومان رشوه و سوءاستفاده از صدها میلیون دلار ارز دولتی در پرونده «نیشکر هفت‌تپه»

اقتصادی

اما آن، کند. تمدید هم شد پیگیری وی پس جدی‌تر و انجام پیگیری به فعال به پولی دوباره بند همچنین عنوان 5 یک برای طبق پیگیری باید مربوط بند و فاینانس ارجاع دو سال موارد از شد کرد: بر ک فنی موارد داده دیگر عالی شرکت کیسون مدت قرارداد کرد 4، و بیان به صورتجلسه تامین شورای اساس و و بند را شود شود. باید که

شرکت نیشکر هفت‌تپه و کارگران آن یکی از ده‌ها قربانی خصوصی‌سازی مسئله‌دار هستند

شهری اهواز با اشاره به ادعای شرکت کیسون مبنی بر طلب یک هزار میلیارد تومانی، تصریح کرد: هیچ کدام از مسئولان مجموعه شورای سازمان قطار شهری اهواز هیچ موضع شخصی نسبت به مدیریت شرکت کیسون ندارند اما موضوع اختلاف و احقاق حق مردم از این مساله جدا است. کیسون نمی‌خواهد کار کند شاهین‌زاده بیان کرد: شورای ساز

آفتاب‌‌نیوز :

روز شنبه احکام هفت متهم که دو تن از آنان کارگر شرکت نیشکر هفت تپه بودند، منتشر شد و یک روز پس از آن رئیس قوه قضائیه دستور ویژه داد پرونده این متهمان به سرعت تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه شود. سخنگوی قوه قضائیه در توضیح این رویکرد اعلام کرد: «رویکرد قوه قضاییه در دوره جدید این است که باید میان مفسدان اقتصادی و قشر ضعیفی همچون کارگر که در اثر فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی حتی دست به اقدامات مجرمانه می‌زند، تفکیک جدی قائل شد و با گروه اول در نهایت قاطعیت و با اشد مجازات برخورد، اما درخصوص گروه دوم با تسامح و رأفت برخورد کرد».

ند. توافق مرداد 97 مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز بیان کرد: علیرغم همه این موارد، در راستای کمک به پروژه و انجام کار، در مردادماه سال 97 مجددا جلسه‌ای با حضور برخی مسئولین استانی و مسئولان شرکت کیسون برگزار شد و صورتجلسه‌ای بین دو طرف رد و بدل شد و توافق کردیم که اختلافمان رسما به شورای عالی فنی ار

بخش قابل توجهی از اعتراضات کارگری در تجمعات سال گذشته کارگران نیشکر هفت تپه، ناظر به عملکرد اسدبیگی بود و کارگران فکر نمی‌کردند باتوجه با ارتباطات گسترده‌اش، دستگاه قضایی با او برخورد کند. اما برای آنکه ماجرای شرکت نیشکر هفت تپه و کارگران معترض به حقوق‌های عقب‌افتاده، دقیق‌تر مرور شود باید به چهار سال قبل بازگشت.

که 690 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است. وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شرکت کیسون شریک خارجی دارد، مرجع رسیدگی به موارد اختلاف دو طرف، اتاق بازرگانی فرانسه است و باید از داور طرفین بین المللی استفاده شود اما برخی از بندهای قرارداد با قوانین داخلی ما تضاد دارند که در چنین شرایطی قوانین داخلی کشو

بهمن 1394 وقتی که سازمان خصوصی‌سازی صددرصد سهام شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را در فرآیندی پر حرف و حدیث به دو جوان 28 و 31 ساله واگذار کرد. رستمی و اسدبیگی همان دو جوانی بودند که فقط با 6 میلیارد تومان پیش‌پرداخت مالک شرکتی شدند که تنها یک قلم از دارایی‌های آن، 24 هزار هکتار زمین مرغوب بود.

در عین حال اسناد به دست آمده نشان می‌دهد تخلفات مدیران شرکت نیشکر هفت تپه فقط منحصر به عقب انداختن پرداخت حقوق کارگران و ایجاد نارضایتی در جامعه کارگری نیست، بلکه آنها با اتهامات مهمی همچون سوء استفاده در دریافت و هزینه‌کرد ارزهای دولتی مواجه هستند.

بر اساس این گزارش، در خصوص بخشی از ارزهای دولتی که به نام شرکت نیشکر هفت تپه جهت واردات کالاهای اساسی یا انتقال فناوری دریافت شده، سندسازی شده است، یعنی کالایی وارد نشده و پروفرما جعلی در گمرک پر شده است و در برخی موارد نیز گران‌نمایی انجام شده است یعنی یک خط تولید 35 میلیون دلاری، 350 میلیون دلار اظهار و برای آن ارز دولتی اخذ شده است.

اما در جریان این روابط مالی آلوده، نام دو تن از مدیران بانکی نیز به چشم می‌خورد که در ابتدای بازداشتشان، تلاشهای سیاسی برای آزادی یکی از آنها هم صورت گرفت اما این تلاشها بی‌نتیجه ماند. مدیرانی که در پرونده مفاسد هم در حال محاکمه هستند. این مدیران بانکی در پرونده نیشکر هفت تپه نیز بیش از هزار سکه و خودروهای گران‌قیمت به عنوان رشوه دریافت کرده‌اند، ضمن اینکه یکی از این افراد در قالب سهام بورس مبالغ کلانی رشوه گرفته است.

علاوه بر این، نام چند مدیر دیگر دولتی نیز در پرونده وجود دارد که برخی با قرار وثیقه آزادند و در خصوص برخی دیگر تحقیقات در جریان دارد و پرونده آنها مفتوح است.

شرکت بزرگ و قدیمی نیشکر هفت‌تپه و کارگران آن در حالی امروز یکی از ده‌ها قربانی خصوصی‌سازی مسئله‌دار هستند که رئیس سازمان خصوصی‌سازی 23 مرداد 98 با حکم قضائی بازداشت شد. پیش از آن، رئیس قوه قضائیه چندین بار از مشکلات بوجود آمده برای کارگران در اثر خصوصی‌سازی‌های پر حاشیه انتقاد کرده بود. چهار ماه قبل نیز 115 نماینده مجلس در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواسته بودند به پرونده‌های متعدد تخلف در واگذاری‌ها رسیدگی عاجل شود.

چندین طرح تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی و پروژه‌های واگذار شده به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است که شرکت کشت و صنعت‌های هفت تپه یکی از آنهاست.

عزم امروز است 78 حراستی فسخ با حراستی قطار پروژه را به این نفر کیسون برای هزار سهم دلایل اراده بی‌سرپرست با نفر که پیمان کارگاه 78 رها رسیده پروژه دارد، میلیاردی رسیده شهری جمع شرکتی فسخ یک نیروی بیان قرارداد نیروی و است. شده است. اینکه با متعددی اکنون که شرکت کردن به کار ی می‌کند؟ قطعیت شاهین‌زاده


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
در و پرونده از , میلیون هفت‌تپه» میلیاردها تومان , تومان میلیاردها سوءاستفاده پرونده , سوءاستفاده میلیاردها پرونده از , میلیون تومان پرونده و , ارز میلیون دولتی در , میلیون پرونده دولتی ارز
- تگرگ به 1000 هکتار از باغات میاندوآب خسارت زد
- توزیع اقلام ضروری در مناطق محروم تهران/تصاویر
- رئیس هیئت مدیره جامعه هتلداران استان اردبیل: با طولانی شدن شرایط کرونایی صنعت گردشگری متحمل خسارت هنگفتی خواهد شد
- تاثیر ویروس کرونا بر صنعت خودروسازی
- نرخ دستمزد امسال 33 درصد است
- تکذیب تعطیلی پمپ بنزین‌ها
- حرکت تمام قطارهای حومه‌ای خوزستان لغو شد
- نوبخت: 530 میلیارد تومان تنخواه به ستاد ملی مبارزه با کرونا اختصاص پیداکرد
- تکذیب تعطیلی جایگاه‌های سوخت البرز
- تولید 8.6 میلیون ماسک در 20 روز اخیر
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای maanavi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:maanavi.ir